Головна >>> Новини >>> Архів Новин "15 >>> 29.12.15 - Піротехнічні вироби: правила безпеки >>>


29.12.2015  

Піротехнічні вироби: правила безпеки

Перед Новорічними святами в магазинах та на ринках з'являється велика кількість різноманітних піротехнічних виробів, які так привертають до себе увагу покупців. Купуючи піротехнічні вироби, слід пам'ятати про небезпеку, яку вони несуть, особливо несертифікованого виробництва. Неправильне та невміле використання цих виробів нерідко призводить до пожеж, каліцтв та навіть загибелі людей, адже петарда в руках дитини - загроза для її життя та життя оточуючих.

Уже зараз на ринках можна побачити у продажу піротехнічні вироби. Багато з тих, хто купує цей товар, найчастіше не підозрює про те, яка небезпека таїться за яскравою етикеткою, адже феєрверки є вогне- і вибухонебезпечними виробами, вимагають підвищеної уваги при поводженні з ними. Необхідно відмітити, що піротехніка не завжди буває якісною та відповідає чинним вимогам, передусім, це стосується продукції китайського виробництва.

При купівлі піротехнічного виробу необхідно звернути увагу на упакування, яке не повинно мати жодних ушкоджень, також потрібно перевірити термін придатності виробу, наявність інструкції щодо застосування українською чи російською мовами. Також повинні бути зазначені способи безпечного поводження і застосування, вікові вимоги тощо, адже не слід довіряти дитині самій пускати в хід піротехнічний виріб.

Роблячи покупку, ви можете вимагати від продавця документи, що підтверджують якість піротехнічних виробів: сертифікат якості, докладна інструкція із застосування.

Найулюбленішими новорічними піротехнічними виробами є хлопавки, петарди, бенгальські свічі, салюти, ракети, феєрверки і багато чого іншого. Ось деякі правила поводження із найбільш розповсюдженими з них.

Хлопавки. Це одна із улюблених і безпечних новорічних забав. Проте, варто пам'ятати, що не можна направляти хлопавку в обличчя або освітлювальні прилади, застосовувати її поблизу полум'я свічок або розпечених спіралей. Дітям можна підривати хлопавки тільки в присутності дорослих.

Петарди. Основні правила безпеки при їхньому використанні: забороняється їхнє носіння в кишенях і без упакування, не можна розбирати їх, затримувати в руках після підпалу, необхідно відкидати їх від себе на відстань 5-6 метрів. Піротехнічний виріб безпосередньо ручного запуску повинен мати сповільнювач, що забезпечує безпеку запуску і час, за який необхідно встигнути залишити небезпечну зону.

Бенгальські вогні рекомендується використовувати тільки у великих вентильованих приміщеннях або на вулиці. При використанні цих і багатьох інших феєрверків необхідно пам'ятати, що неправильне поводження з ними може спричинити пожежу або завдати шкоди здоров'ю. Пам'ятаючи про ці правила, ви зможете уникнути неприємностей під час святкових днів.

Та які ж Новорічні свята без феєрверків, де придбати якісні, а головне - безпечні новорічні вогні та піротехнічні вироби?

Для цього працюють спеціалізовані магазини, в яких вам не тільки продадуть сертифікований та безпечний продукт, але й нададуть вичерпну інформацію про застосування того чи іншого виробу. Ці магазини мають ліцензії на продаж, обладнані за всіма вимогами протипожежних правил, персонал пройшов спеціальне навчання.

Шановні громадяни! Бердянські рятувальники звертаються до вас з суворим застереженням: щоб свято було радісним і веселим, дотримуйтесь встановлених елементарних вимог пожежної безпеки під час проведення новорічних свят! З метою попередження травм і нещасних випадків просимо бути особливо обережними під час користування свічками, бенгальськими вогнями, різноманітними піротехнічними виробами! Не дозволяйте дітям використовувати піротехнічні вироби без нагляду дорослих! Бережіть своє життя та життя близьких! Лише спільними зусиллями ми можемо відвернути біду!

Начальник Бердянского ГРУ
ГУ ГСЧС Украины в Запорожской области
полковник службы гражданской защиты
Юрий Сахненко