Головна >>> Новини >>> Архів Новин "20 >>> 17.06.20 - Рятувальники провели рейд місцями відпочинку на воді >>>


17.06.2020  

Рятувальники проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з відпочивальниками на узбережжі Азовського моря

Щороку, з настанням літнього сезону, курортні зони Запорізької області приймають чималу кількість шанувальників морського відпочинку. За оздоровчий період 2019 року на водних об’єктах фахівцям ДСНС і співробітникам комунальних рятувальних служб вдалося врятувати 218 людей, з них – 26 дітей. Переважна більшість тих, хто стають учасниками нештатних подій на воді є відпочивальники, що втрачають пильність під час купання на матрасах, гумових човнах, катамаранах і опиняються за сотні метрів, а подеколи і декілька кілометрів від берега. Втішає, що своєчасна допомога рятувальників та небайдужих людей не дає шансів цим історіям закінчитися фатально. Трагічна статистика свідчить, що впродовж минулого літнього періоду на водоймах області загинуло 44 людини, з яких 5 дітей.

Для того, щоб нагадати громадянам основні правила безпеки на водних об’єктах рятувальники ДСНС спільно із волонтерами Бердянського осередку ЗОО Товариства Червоного Хреста України та журналістами 17 червня провели профілактичний рейд у популярних місцях морського відпочинку туристів, що приїхали до курортного міста Бердянськ.

Співробітники ТЧХ України провели майстер-клас з надання долікарської допомоги постраждалому на воді, розповіли про алгоритм дій щодо надання невідкладної допомоги при сонячних і теплових ударах, втраті свідомості, кровотечі. Фахівці ДСНС у свою чергу надавали рекомендації стосовно поведінки на воді в екстреній ситуації: коли тонеш сам, або став свідком такої події, наголошуючи на суворій забороні купатися у необладнаних місцях та необхідності уникати травматичних забав у воді.

Відпочивальникам з дітьми рятувальники нагадали про необхідність неухильного контролю за малечею.Звісно, що самими вдячними слухачами бесід були діти, які за правильні відповіді на вікторини з безпеки життєдіяльності отримували солодощі та сувеніри від волонтерів ТЧХ.

Такі профілактичні заходи відбуваються у всіх районах Запорізької області впродовж оздоровчого сезону.

Головне управління ДСНС України у Запорізькій області звертається до всіх мешканців та гостей Запорізького краю: дотримуйтесь правил поведінки на воді.

Пам'ятайте: купатися на стихійних пляжах та у стані алкогольного сп’яніння суворо заборонено!

Не перебувайте довго на сонці – це може призвести до теплового удару. Навчайте своїх дітей правилам безпеки і не залишайте малих без догляду.

Давайте разом зробимо так, щоб літній відпочинок залишив тільки приємні спогади та враження!

Провідний фахівець відділу ЦЗ
Бердянського МУ ГУ ДСНС України
у Запорізькій області
капітан служби ЦЗ
Мелешко К.В.