Головна >>> Новини >>> Архів Новин "20 >>> 28.02.20 - Рятувальники нагородили юного рятувальника В.Черняту з с.Єлизаветівка >>>


28.02.2020  

Співробітники ДСНС подякували юному рятівникові за героїзм, проявлений під час порятунку людини

28 лютого рятувальники Бердянська завітали у Долинську загальноосвітню школу.

Приводом стала не тільки традиційна бесіда із учнями на тему безпеки життєдіяльності. Сьогодні для візиту був особливий привід: 16 лютого в с.Єлизаветівка Приморського району 14-річний Вадим Чернята врятував рибалку, який провалився під лід.

Бердянські рятувальники завітали у школу юного рятівника, аби подякувати хлопцеві за його небайдужість та своєчасні дії, що допомогли врятувати людське життя.

Ми пишаємося жителями нашої області, особливо молодим поколінням, яке свідомо та відповідально ставиться до власної безпеки, тим більше – не залишається осторонь чужої біди.

Нагадаємо, що 16 лютого в с. Єлизаветівка Приморського району Запорізької області 14-річний Вадим Чернята врятував рибалку, який провалився під лід. Було близько 16-ї години. Хлопець був на подвір’ї будинку по вулиці Молодіжній разом із бабусею та дідусем. Раптом вони почули крики про допомогу з боку річки Чокрак, яка знаходиться на відстані 500 метрів від їхнього будинку. Люди кинулися на допомогу.

На місці події вони побачили чоловіка, який стояв по шию у воді приблизно за 20 метрів від берега. Чоловік провалився під лід, але міг дістати ногами дна. Всі його спроби вибратися на кригу виявилися марними. Аби не втрачати сили і час, він почав ламати лід руками, щоб пробратися до берега.

Жінка кинулася назад додому, аби покликати на допомогу чоловіків. Тим часом, рибалка крикнув Вадиму, що на березі стоїть його автомобіль, а у багажнику є буксирувальний трос. На щастя, машину чоловік залишив відчиненою, тому хлопець без перешкод дістав трос і кинув його рибалці. Вадим доклав неабияких зусиль, аби витягти бідолашного на кригу, після чого дотягнув його до берега.

Тим часом на місце події прибігли й інші члени родини Чернята. Вони відвезли односельчанина Віктора Нестеренко додому.

Завдяки небайдужим та рішучим діям Вадима, медичної допомоги Віктор не потребував. Чоловік зізнається, що дуже замерз у крижаній воді та не зміг би довго протриматися без сторонньої допомоги. Адже, дійсно, у подібних ситуаціях дорога кожна секунда. У крижаній воді у людини можуть початися судоми або, навіть, зупинитися серце.

Провідний фахівець відділу ЦЗ
Бердянського МУ ГУ ДСНС України
у Запорізькій області
капітан служби ЦЗ
Мелешко К.В.