Головна >>> Новини >>> Архів Новин "18 >>> 19.06.18 - Безпека закладів відпочинку та оздоровлення громадян. >>>


19.06.2018  

Безпека закладів відпочинку та оздоровлення громадян.

Вже розпочався курортний сезон. Згідно інформацій міського голови та КП БМР "Рятувально-водолазна служба" в м.Бердянськ на обліку знаходиться 84 пляжі, з яких 31 орендований та 53 таких, що склали договір на сумісну діяльність з КП БМР "Рятувально-водолазна служба".

Відповідно до розпорядження міського голови створено робочу комісію з перевірки забезпечення утримання та благоустрою пляжів на орендованих земельних ділянках. Здійснено три виїзди та встановлено, що готовими до прийняття відпочиваючих є 20 пляжів міста, інші на сьогодняшній день не доукомплектовані (не проведено обстеження дна акваторії, не встановлено рятувальні пости, не проведено навчання (перепідготовку) плавців-рятувальників.

Органами влади визначені місця заборонені для купання (3-тя дамба, дамба по вул.Набережній та дамба по вул.Горького).

Найбезпечнішими пляжами для відпочинку можна вважати 1-й пляж по вул.Горького (в районі кафе "Наутілус"), пляжі дитячих таборів, пляжі баз відпочинку "Славутич" та "Віоліс".

Занепокоює обстановка, коли низка керівників об'єктів літнього відпочинку і оздоровлення громадян не виконують запропоновані органами держпожнагляду вимоги до протипожежного захисту та свідомо ставлять під загрозу життя та здоров'я громадян, в тому числі дітей.

Бердянське МРУ ГУ ДСНС України у Запорізькій області нагадує відпочиваючим, що у місцях масового купання, на пляжах, базах відпочинку повинні бути обладнані і розміщені на видних місцях стенди з матеріалами щодо попередження нещасних випадків на воді. На кожному пляжі оздоровчої установи і в місцях масового відпочинку громадян з метою попередження нещасних випадків і надання допомоги тим, хто потрапив у біду на воді, підприємство, установа або організація, за якими закріплена відповідна територія, створюють сезонні відомчі рятувальні пости, організовують постійне чергування рятувальників.

Не рекомендуємо купання на пляжах, які не мають обладнаних рятувальних постів, не визначені місцевою владою як місця масового відпочинку громадян біля води.

У місцях, заборонених для купання, повинні бути встановлені щити з написами "КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО!". Виконання цих Правил покладається на підприємство, установу або організацію, за якими закріплена водойма або місце масового відпочинку громадян.

Громадянам, які відпочивають у місцях масового відпочинку, забороняється:

  • запливати за огороджувальні буї;
  • підпливати до моторних суден, вітрильників, веслових човнів та інших плавзасобів;
  • залізати на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети;
  • використовувати рятувальні засоби і спорядження не за призначенням;
  • стрибати в воду зі споруд, не пристосованих для цього, і в місцях, де не відомі глибина та стан дна;
  • розпивати спиртні напої і купатись в нетверезому стані;
  • організовувати у воді ігри, пов'язані з пірнанням та захватом тих, хто купається;
  • використовувати для плавання автомобільні камери, надувні матраци, лежаки, дошки та інш.;
  • купання за відсутності буйкового огородження пляжної зони і в межах цієї зони.

Отже, якщо ви будете уважними і будете дотримуватися вищевказаних правил, відпочинок на воді принесе вам лише радість та задоволення.

Провідний інспектор Бердянського МРУ
ГУ ДСНС України у Запорізькій області
капітан служби ЦЗ
Кривунь А.В.