Головна >>> Новини >>> Архів Новин "17 >>> 02.06.17 - Рятувальники закликають дотримуватись правил безпеки під час богослужінь на Троїцю >>>


02.06.2017  

Рятувальники закликають дотримуватись правил безпеки під час богослужінь на Троїцю

З метою забезпечення пожежної та техногенної безпеки місць, що будуть задіяні для проведення святкових заходів до Дня Святої Трійці, рятувальники закликають громадян дотримуватись правил пожежної безпеки.

Аби свята пройшли без надзвичайних подій, напередодні свят рятувальники ДСНС звертаються до громадян, священнослужителів, аби нагадати про дотримання елементарних правил пожежної безпеки.

Співробітники Державної служби України з надзвичайних ситуацій радять після завершення Богослужінь повністю знеструмлювати будівлі та не залишати у церкві без нагляду запалені свічки та відкритий вогонь. Тримаючи свічку в руках, необхідно слідкувати за тим, щоб вогонь не потрапив на власні або чужі речі, які можуть миттєво спалахнути.

Потрібно дотримуватись правил пожежної безпеки при користуванні електроприладами, слідкувати за справністю електромереж і не допускати відкритого прокладання електропроводів по горючих конструкціях. Застосування різноманітних подовжувачів, з'єднання електричних дротів звичайною "скруткою" та використання у електрозапобіжниках так званих "жучків" можуть будь-якої миті призвести до виникнення масштабної пожежі!

Слід пам'ятати, що пожежу легше попередити, ніж ліквідувати. Якщо пожежа все ж виникла, потрібно негайно сповістити пожежно-рятувальну службу, зателефонувавши за номером "101".

Вимоги протипожежної безпеки перед початком проведення масового заходу:

  1. Перед початком заходу чітко визначити дату, час його проведення.
  2. Повторити правила протипожежної безпеки в приміщенні установи під час проведення масових заходів.
  3. Перед початком заходу ознайомитися з порядком евакуації у разі виникнення пожежі, сигналом тривоги та двома евакуаційними виходами, місцем збору після евакуації.
  4. Забороняється брати з собою вогненебезпечні предмети, які можуть спричинити пожежу.

Вимоги протипожежної безпеки в разі виникнення пожежі або аварійної ситуації.

  1. Негайно повідомити організаторів про виникнення пожежі, аварійної ситуації.
  2. Чітко виконувати команди організаторів. Не панікувати, не кричати, не метушитися. Спокійно йти до запасних виходів.
  3. Після евакуації вишикуватися в зазначеному місці і під час переклички зазначити свою присутність для обліку. Нікуди після евакуації без дозволу не йти.
  4. У разі, якщо непередбачувана ситуація виходить з-під контролю дорослих, терміново подзвонити за номером 101, повідомити про пожежу або аварійну ситуацію, назвати своє прізвище, ім'я та адресу установи. Коротко описати ситуацію: кількість людей, відкритий чи закритий вогонь, характер диму.

Провідний інспектор Бердянського МРУ
ГУ ДСНС України у Запорізькій області
капітан служби ЦЗ
Кривунь А.В.