Головна >>> Новини >>> Архів Новин "17 >>> 27.04.17 - Рятувальники провели навчальний семінар із БЖД для педагогів Бердянського району >>>


27.04.2017  

Рятувальники провели навчальний семінар із безпеки життєдіяльності для педагогів та завучів загальноосвітніх закладів Бердянського району

Як відомо, вміння правильно діяти в екстремальній ситуації життєво необхідне кожній людині. Основам цієї науки навчаються ще у дитячому віці від батьків та вчителів. Тож, бердянські рятувальники беруть найактивнішу участь у навчанні підростаючого покоління та надають методичну допомогу педагогам при підготовці і проведенні різних заходів із попередження нещасних випадків серед дітей. Усю дитячу аудиторію одночасно охопити неможливо, тому рятувальники проводять відповідні семінари для вчителів.

Тож, 27 квітня на базі Дмитрівській ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся семінар з питань безпеки життєдіяльності, який організували фахівці Бердянського МРУ та відділу освіти. У занятті взяли участь спеціалісти навчальних закладів Бердянського району, які відповідають за стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Під час семінару педагоги дізнались про надзвичайні події, які виникли на території нашої області з вини або за участю дітей, рятувальники також надали інформацію про правила пожежної безпеки під час опалювального сезону, радіаційну безпеку, а також природні загрози та техногенні небезпеки, їх наслідки та профілактику. Окремо фахівці Служби порятунку закцентували увагу педагогів на тому, як треба діяти при виявленні застарілих боєприпасів або сучасних вибухових пристроїв. Розглянули порядок дій в ситуації, коли поряд стався вибух, йде обстріл чи довелося зустріти озброєних людей.

В подальшому педагоги проведуть такі ж бесіди і з дітьми, оскільки саме на це був розрахований семінар.

Згодом у стінах гімназії пролунав сигнал тривоги "Увага всім!". Усі учні, гості та педагогічний колектив навчального закладу без паніки покинули приміщення закладу.

Вибух емоцій у школярів спричинила поява пожежного автомобіля та знайомство з рятувальниками. Ці герої продемонстрували спеціальну рятувальну техніку та її можливості. Наостанок рятувальники закликали дітвору бути відповідальними, не гратися з сірниками та запальничками, не користуватись електричними приладами без догляду дорослих та завжди пам'ятати про те, що їх безпека - щоденна робота мужніх людей у формі Служби порятунку. За цей короткий час рятувальники встигли завоювати симпатію та довіру малечі, і, як справжні друзі, вони пообіцяли завжди бути обачними, не пустувати і не гратись з легкозаймистими речовинами. Школярі ще довго ділитимуться враженнями. Можливо, серед них є й майбутні герої-рятувальники.

Провідний інспектор Бердянського МРУ
ГУ ДСНС України у Запорізькій області
капітан служби ЦЗ
Кривунь А.В.