Головна >>> Про БМУ

Про Бердянське міське управління МНС

Бердянське міське управління МНС, вул.Руденко, 6-а (173 кБ) Бердянське міське управління Головного управління МНС України в Запорізькій області (далі - БМУ) створено 08.12.2003 р. на базі Загону Державної пожежної охорони №2 (далі - ЗДПО-2).

У своїй діяльності БМУ керується Конституцією України, законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами МНС України, Головного управління МНС України в Запорізькій обл. та Положенням про БМУ, що затверджено начальником ГУ МНС України в Запорізькій обл.

Основними завданнями БМУ, згідно з Положенням, є:

1. Забезпечення діяльності, спрямованої на реалізацію державної політики в сфері цивільного захисту та пожежної безпеки, проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт у разі загрози виникнення і виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території міста Бердянська.

2. Здійснення державного нагляду за техногенною і пожежною безпекою на території міста Бердянська та здійснення заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій.

3. Здійснення контролю за готовністю до практичного виконання завдань щодо запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій органами управління спеціалізованих служб цивільного захисту міста, підприємств, установ та організацій незалежно від їх форми власності.

4. Забезпечення готовності підпорядкованих підрозділів до дій за призначенням, керування ними при виконанні заходів щодо запобігання та реагування на надзвичайні ситуації у мирний час та особливий період.

5. Здійснення моніторингу навколишнього природного та техногенного середовища на території міста Бердянська, на основі відстеження змін їх стану - прогнозування варіантів можливого розвитку надзвичайних ситуацій та прийняття адекватних заходів щодо їх попередження.

6. Участь у заходах антитерористичної діяльності відповідно до чинного законодавства України.

7. Виконання інших функцій відповідно до повноважень, визначених нормативно-правовими актами з питань цивільного захисту і пожежної безпеки.
 

Для вирішення цих завдань БМУ згідно штатного розкладу має таку структуру:

Структура БМУ

Дві пожежно-рятувальні частини (СДПЧ-19 та ПДПЧ-20), що розташовані в нагорній та нижній частинах міста, постійно знаходяться в черговому режимі та готові будь-якої миті вирушити на ліквідацію пожеж, наслідків виробничих аварій чи стихійних лих.