Головна >>> Допомога >>> Звернення ГУ МНС в Запорізькій обл. від 04.10.2011 >>>

ГУ МНС України в Запорізькій області

 

ЗВЕРНЕННЯ ДО ГРОМАДЯН


Протягом багатьох десятиліть в українців вироблялась звичка спалювати опале листя та стерню на полях. Для багатьох осінь асоціюється з купами палаючого листя і запахом диму. На жаль, практично ніхто не замислюється, як це впливає на навколишнє природне середовище та яких збитків завдає державі. Гасіння таких пожеж пов'язано з подоланням великих труднощів, затратою значних матеріальних засобів і людських ресурсів. Вогонь на відкритій території в безвітряну погоду може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну - до 30 км; висота полум'я досягає 2-х метрів. Найбільш загрозливою є пожежа, яка розповсюджується при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості. Як правило, територія таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази. Зупинити таку пожежу дуже складно. Так, статистика МНС "містить в пам'яті" пожежі, коли для їх гасіння доводилось залучати не тільки пожежно-рятувальну службу регіону, але і техніку із сусідніх областей, а також використовувати військові формування та пожежну авіацію. Деякі пожежі доводилось гасити від 3-х до 15-ти діб.

Так, вже в цьому році ще від часу серпневої посухи розпочато масове самовільне випалювання сухої трави та опалого листя.

З початку 2011 року лише на відкритих територіях області виникло 1590 пожеж. Вогнем завдано шкоди навколишньому середовищу на загальній площі 582,16 га.

ГУ МНС України в Запорізькій області нагадує, що за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків Адміністративним кодексом України та Правилами пожежної безпеки України передбачено адміністративну відповідальність. За будь-яких обставин ніхто не має права самовільно спалювати листя, траву чи стерню. І законодавчі вимоги дійсно підкріплені необхідністю боротись з цією проблемою. Втім, із цими вимогами законів, як і з багатьма іншими, українці дуже часто не рахуються.

Головне Управління МНС України в Запорізькій області звертається до громадян з проханням не спалювати опале листя, рослинні залишки та побутові відходи. Попередити пожежу простіше, аніж приборкати велику територію, охоплену червоною стихією. Вогонь і все, що з ним пов'язане, при невмілому, недбалому поводженні з ним може завдати великого лиха, призвести до загибелі людей, значних матеріальних збитків, взагалі до катастрофи. Він легковажності не пробачає! Пам'ятайте, що крім адміністративного покарання для себе, Ви породжуєте найрізноманітніші довгострокові проблеми із власним здоров'ям та здоров'ям Ваших дітей!!!