Головна >>> Допомога >>> Звернення БМРУ: УВАГА, СПЕКА! >>>

ЗВЕРНЕННЯ БЕРДЯНСЬКИХ РЯТУВАЛЬНИКІВ ДО ГРОМАДЯН

УВАГА, СПЕКА!

У Запорізькій області з огляду на сильну спеку, яка триватиме на території краю впродовж найближчих днів, спостерігається надзвичайна пожежна небезпека. Упродовж 15-18 липня на всій території області очікується сильна спека 35-38°C.

Така погода сприяє швидкому зростанню показника пожежної небезпеки в екосистемах області. Головна причина їх виникнення - людський фактор: недбалість, а іноді - й легковажність громадян та нехтування правилами пожежної безпеки при перебуванні в лісі.

Бердянське МРУ ГУ ДСНС України у Запорізькій області звертається до керівників підприємств, організацій та громадян із проханням дотримуватися правил безпечного перебування в лісових масивах області. У спеку найменша жарина з вихлопної труби автомобіля, незагашений недопалок, багаття, залишене без нагляду відпочивальників, можуть спричинити велику біду.

Для запобігання виникненню лісових пожеж, збереження рослинного і тваринного світу, рятувальники закликають громадян у період високої пожежної небезпеки утриматися від відвідування лісових масивів та в'їзду до них на транспортних засобах.

Служба ДСНС разом із лісовими господарствами докладають чимало зусиль, щоб не допустити пожеж в лісі, а у випадках їх виникнення вживаються оперативні заходи для найшвидшої ліквідації загорань. Значна увага приділяється профілактичним протипожежним заходам - влаштуванню мінералізованих смуг та догляду за ними, облаштуванню місць відпочинку, наочній агітації на протипожежну тематику. Постійно проводяться рейди з профілактики виникнення лісових пожеж та виявлення порушників правил пожежної безпеки.

Правда, варто наголосити, що яких би запобіжних заходів не вживали відповідні служби, без свідомої поведінки з боку громадськості, усвідомлення людьми масштабів загрози, що несе в собі "червоний півень", лісові масиви не будуть у повній безпеці.

Попереду ще багато днів сонячної погоди, часу літніх відпусток і дитячих канікул. Бердянське МРУ ГУ ДСНС України у Запорізькій області закликає всіх громадян не порушувати вимог пожежної безпеки та відчувати свою причетність до охорони й збереження зелених легень нашої планети.