Головна >>> Допомога >>> Звернення БМРУ: Триває пожежонебезпечний період >>>

Триває пожежонебезпечний період!

На території області тривалий час панує спекотна суха погода, зберігається п'ятий клас пожежної небезпеки. За даними Запорізького Гідрометцентру, він протримається до 20 серпня, тому рятувальники застерігають громадян бути обережними, адже найменша жарина з вихлопної труби, необачно кинутий недопалок або людська недбалість при поводженні з вогнем стає причиною виникнення масштабних пожеж на відкритій території.

Лише за серпень місяць в м.Бердянськ та Бердянського району зафіксовано 122 пожежі. Тільки за останні п'ять днів з 10 серпня на території м.Бердянськ та Бердянського району виникло 66 пожеж. Так, 65 пожеж виникло в екосистемах, з них 15 лісових. Полум'ям пошкоджено навколишнє природне середовище, суха трава та рослинні насадження на площі близько 90 га.

У зв'язку з посиленим варіантом несення служби через пожежонебезпечний період, на ліквідацію подій були задіяні резервні зміни. Завдяки цьому вогнеборцям вдалося врятувати житловий фонд, адже в деяких випадках існувала реальна загроза перекидання вогню на населені пункти, ліквідувати пожежі в тих масштабах, яких вони набули до приїзду підрозділів ДСНС, а також не допустити травмування та загибелі людей на них.

Рятувальники вкотре застерігають:
► не випалюйте стерню на полях, суху траву та сміття на присадибних ділянках,
► не розводьте відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями,
► не розкидайте недопалки та сірники на суху трав'яну підстилку.
► Стежте, щоб діти не бавилися з вогнем.

Начальник Бердянського МРУ
ГУ ДСНС України у Запорізькій області
Юрій Сахненко