Головна >>> Допомога >>> Звернення БМРУ: не провокуйте пожежі в екосистемах >>>

ЗВЕРНЕННЯ БЕРДЯНСЬКИХ РЯТУВАЛЬНИКІВ

НЕ ПРОВОКУЙТЕ ПОЖЕЖІ В ЕКОСИСТЕМАХ

З настанням потепління на території нашої країни спостерігається підвищення температурних показників і незначна кількість опадів, починається пожежонебезпечний сезон - це період з моменту танення снігового покриву до настання стійкої дощової осінньої погоди. При таких умовах можливі як горіння сміття на відкритих територіях, так і виникнення пожеж в природних екосистемах, які супроводжуються такими факторами, як висока температура в зоні пожеж, задимлення великих територій, подразнююча дія на людей, складність боротьби з пожежою, обмеження видимості, негативний психологічний вплив на населення прилеглих населених пунктів.

Більше половини виїздів на гасіння пожеж в Запорізькій області - це ліквідація загоряння рослинності або сміття на відкритій території. У 2015 році на території Запорізької області на відкритій території сталося понад 2000 пожеж, в 2016 році - більше 3000. З початку року у природних екосистемах області вже виникло близько 800 пожеж, з яких у лісах, степах та сільгоспугіддях - близько 530 на площі 105 га.

У 90% випадків причина виникнення пожеж в екосистемах - сама людина, яка часто необережно поводиться з вогнем, не звертаючи уваги на необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає жителів і гостей нашого міста і області суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо під час відпочинку на природі, і не провокувати виникнення пожеж в екосистемах; берегти унікальну флору і фауну нашого Запорізького краю.

  • Не залишайте непогашеним багаття в лісі!
  • Не кидайте НЕ загашені сірники і недопалки на суху лісову підстилку!
  • Не випалюйте сміття на присадибних ділянках!
  • Не розводьте відкритий вогонь поруч з господарськими будівлями!
  • Слідкуйте, щоб діти не гралися з вогнем!

Якщо ви помітили загоряння в лісах, на відкритих територіях, звалищах - негайно телефонуйте за номером "101". Пам'ятайте, що тільки дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків. Бережіть себе і природу!