Головна >>> Допомога >>> Організація новорічних заходів >>>

МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ  НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ 
ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
Прес-служба
ГУ МНС України
в Запорізькій області
Плакат: Правила облаштування новорічної ялинки, 219 кБ

Як запобігти пожежі
в місцях проведення новорічних свят

Шановні організатори новорічних заходів!

Ви є відповідальними за пожежну безпеку при влаштуванні новорічної ялинки в громадських приміщеннях установи або організації, керівником якої Ви є. Безпека свята залежить в першу чергу від Вас!

Під час проведення новорічних свят:

1. Ялинка встановлюється на стійкій основі, в приміщенні, яке має не менше двох самостійних виходів.

2. Гілки повинні бути не ближче одного метра від стіни і портьєр.

3. Електричну ілюмінацію повинен монтувати спеціаліст - електрик згідно з правилами обладнання електроустановок. Припустима потужність електричних лампочок - не більше 25 Вт. У разі використання електричної освітлювальної мережі без понижувального трансформатора на ялинці можуть застосовуватися гірлянди тільки з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 Вт. Електропроводка до лампочок ялинкової ілюмінації мусить бути виконана гнучкими проводами з мідними жилами. Гірлянди до електромережі треба підключати за допомогою штепсельних з'єднань. Якщо ялинкове освітлення іскрить, блимають лампочки, нагріваються проводи, його необхідно відключити. Застосування свічок для освітлення ялинки не допускається.

4.При влаштуванні ялинки, яка обертається, електропривод слід помістити в металевий кожух, який виключає попадання всередину сторонніх речей.

5.Застосування вати, тканин для прикрашання ялинок і виготовлення карнавальних костюмів допускається після того, як вони будуть просочені вогнезахисною сумішшю. Не можна застосовувати паперові гірлянди, целулоїдні та подібні до них легкозаймисті іграшки.

6.Не можна одягати дітей у костюми з легкозаймистих матеріалів.

7.Всі виходи, коридори і сходи в приміщенні, де встановлена ялинка, повинні бути вільними, а двері повинні легко відкриватися.

8.Місце встановлення ялинки необхідно забезпечити засобами пожежегасіння: не менш як двома вогнегасниками, двома відрами з водою, а також кошмою.

9.Доступ до приміщення, де встановлено телефон, повинен бути вільним, а телефонний апарат забезпечений табличкою із зазначенням номеру виклику пожежної охорони (101).

ПРИ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ТА ПОДІЯХ ТЕЛЕФОНУЙТЕ "101"!