Головна >>> Допомога >>> ЩО РОБИТИ, ЩОБ НЕ ЗАХВОРІТИ НА ГРИП >>>

МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ  НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ 
ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
Прес-служба
ГУ МНС України
в Запорізькій області

ЩО РОБИТИ, ЩОБ НЕ ЗАХВОРІТИ НА ГРИП

Міністерство охорони здоров'я інформує, що гострі респіраторні інфекціі (ГРІ) - це велика група гострих вірусних захворювань, які характеризуються повітряно-крапельним шляхом передачі та переважним ураженням верхніх дихальних шляхів. Грип є найбільш поширеним гострим респіраторним вірусним захворюванням, особливість якого у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації. Механізм передачі вірусу грипу - повітряно-крапельний. Грип може призвести до тяжких ускладнень з боку легеневої, серцево-судинної, нервової, ендокринної систем.

Цьогоріч епідемія грипу обіцяє бути особливо небезпечною, запевняють у Міністерстві Охорони Здоров'я. Медики очікують одразу три нові штами грипу. Усі родом з Азії, а називаються - Брісбенд. Окрім того, разом із сезонним, прогнозують новий спалах грипу свинячого. В Українському центрі грипу застерігають: аби врятуватися від епідемії, лише імуностимуляційних препаратів замало.

Як вберегтися від небезпечного вірусу

Епідемію одразу чотирьох видів грипу медики очікують наприкінці цього місяця. Це так звані Каліфорнійський грип та Брісбенд. Їх симптоми класичні, як і ускладнення від них. Однак поряд із новими штамами грипу можна підхопити ще й так званий "свинячий вірус". Аби вберегтися від небезпеки підхопити вірус, медики рекомендують уникати спілкування з хворими на грип чи простудні захворювання та дотримуватися правил гігієни. Варто також зробити щеплення. Адже вакцина захищає організм людини майже на 90%.

Грамотна профілактика - половина перемоги

Пік епідемії ще не наступив, тож у нас є час на підготовку. Ефективними, особливо у період підвищення захворюваності, фахівці відзначають наступні методи профілактики: повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді; загартовування та часте провітрювання приміщень; вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії.

Крім того, високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема: часто мити руки з милом; прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чханні; широко застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь.

Необхідно звернути увагу

Існують деякі особливості клінічного перебігу грипу у різних вікових группах. У дітей молодшого віку передусім можуть з'явитися симптоми нейротоксикозу (блювання, судоми) навіть на тлі субфебрильної температури тіла. У осіб похилого віку на тлі ГРВІ загострюються серцево-судинні захворювання, активуються хронічні вогнища інфекції, що суттєво впливає на клінічні прояви грипу.

Захворювання здебільшого починається гостро, з проявів загальної інтоксикації (озноб, відчуття жару, сильний головний біль, біль в очах). Хворого турбують загальна слабкість, ломота в попереку, суглобах, м'язовий біль, порушується сон. Привертає увагу вигляд обличчя хворого: гіперемія, одутлість, блискучі очі - загалом воно нагадує обличчя заплаканої дитини. Інкубаційний період при грипі коливається від декількох годин до 3 діб.

Здебільшого на другу добу хвороби з'являється сухий кашель, починає турбувати біль у грудях. На 3-5 добу кашель м'якшає, з'являється незначна кількість слизового мокротиння. Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки.

Вже в перші години температура тіла може сягати 39-40°С, утримуватись на такому рівні 2-3 доби. Проте, якщо в подальшому гарячка продовжується або розвивається її друга хвиля (загалом триває довше 5-7 діб), це свідчить про розвиток бактеріальних ускладнень.

Лікування ГРВІ та грипу є складною проблемою, тому його має визначати лікар. Не потрібно займатись самолікуванням, це небезпечно! При своєчасному і правильному лікуванні хвороба закінчується повним одужанням.