Головна >>> Допомога >>> Як уберегти хліб від пожеж >>>

ЯК УБЕРЕГТИ ХЛІБ ВІД ПОЖЕЖ

З давніх часів людина опанувала непростий процес вирощування хліба. Від того, який буде вирощений і збережений урожай, безпосередньо залежить добробут громадян. Уберегти хліб від пожеж - завдання для всіх жителів Запорізької області.

У зв'язку з настанням жнивної кампанії рятувальники наголошують про необхідність суворого дотримання наступних протипожежних правил в місцях збирання, зберігання та переробки врожаю:

Перед дозріванням колоскових (у період воскової стиглості) хлібні поля в місцях їх прилягання до лісових та торфових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів і залізниць мають бути обкошені та оборані смугою не менше 4 м завширшки.

Хлібні масиви площею понад 25 га, з яких збирається врожай, слід забезпечити трактором із плугом на випадок пожежі. Вся сільськогосподарська техніка, що залучається до збирання врожаю та перевезення зерна, повинна мати справні іскрогасники й засоби пожежогасіння.

У разі облаштування тимчасових стоянок тракторів, комбайнів, автомобілів та інших самохідних машин у польових умовах їх розміщують на очищених від стерні та сухої трави майданчиках, віддалених від хлібних масивів на відстань не менше 100 м, а від будівель - не менше 50 м. Ці майданчики мають бути оборані смугою не менше 4 м завширшки.

У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити до служби порятунку "101". До приїзду вогнеборців слід гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння. Для обмеження розповсюдження вогню зону горіння необхідно обов'язково оборати.

Тільки спільними зусиллями можна захистити майбутній урожай від пожеж!

Начальник Бердянського МРУ
ГУ ДСНС України у Запорізькій області
Юрій Сахненко.